fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Петок неработен ден за сите граѓани на Македонија

8 декември 2023 година (петок), Св. Климент Охридски, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ„ бр.21/98 и 18/07), 8 декември 2023 година (петок), Св. Климент Охридски, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија.

Mинистерството за труд и социјална политика на сите граѓани им го честита празникот Св.Климент Охридски.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close