fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Претпладне сончево, попладне локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Утрово - 4 степени во Берово и Лазарополе, 5 Попова Шапка, Маврови Анови, 7 Битола, 8 Скопје-Петровец, Тетово, Крива Паланка, Претор, Прилеп, 9 Крушево, Охрид, Струмица, Демир Капија, 10 Скопје-Зајчев Рид, Куманово, Дебар, Штип, 11 Виница, Гевгелија, 12 Дојран.

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголемува и ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне во делови од котлината ќе има услови за појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималните температури од 9 до 12 , максималната од 21 до 27 степени.

20.05.2023 МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
4 Берово, Лазарополе, 5 Попова Шапка, Маврови Анови, 7 Битола, 8 Скопје-Петровец, Тетово, Крива Паланка, Претор, Прилеп, 9 Крушево, Охрид, Струмица, Демир Капија, 10 Скопје-Зајчев Рид, Куманово, Дебар, Штип, 11 Виница, Гевгелија, 12 Дојран.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close