fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Претпладне сончево, попладне наместа дожд

Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 16, а максималната ќе достигне од 21 до 28 степени.

Претпладне сончево со умерена облачност, од пладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Наместа ќе има поинтензивни процеси во форма на краткотрајно невреме со силен ветер и услови за изолирана појава на град. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 16, а максималната ќе достигне од 21 до 28 степени.

Во Скопје претпладне сончево со умерена облачност, попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град. Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне до 26 степени.

Можно е да е слика од текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close