fbpx
ВестиТоп вести

Презентација за користење на гарантен фонд во Битола

Секторот за управување со ИПАРД фондовите при Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство во соработка со АПРЗ и комерцијални банки ќе ги презентираат можностите и условите за користење на ГАРАНТНИОТ ФОНД за земјоделците и корисниците на ИПАРД како и можностите и кои ги нуди ИПАРД Програмата.

327538-pobarani-poseben-zakon-i-garanten-fond-za-energetska-efikasnost

Презентацијата ќе се одржи на 25.12.2015 во 18 часот во просториите на Советот на Општина Битола.

Сите земјоделски производители па и оние кои на било кој начин се поврзани со земјоделството, би било убаво да присуствуваат на настанот Инфо Ден.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close