fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Продолжува периодот на сончево и топло време

Најниска минимална температура во Берово 4°C, највисока Тополчани 14°C.

Продолжува периодот на сончево и топло време со мала до умерена облачност. Во вторник претпладне ќе има зголемување на облачноста со услови за слаб локален дожд и благ пад на дневната температура.

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец.
Можно е да е слика од ‎мапа и ‎текст кој вели „‎Kp. паланка Ckonje времето утре 01.04.2024 град мин. тмакс. Ckonje 8 28 тетово 9 27 маврово 6 21 охрид 7 23 битола 8 27 прилеп 9 26 кр.паланка 27 CB. николе 27 штип 28 берово 25 д.капија 28 струмица 27 гевгелија 29 тетово маврово николе ל берово 8 9 10 5 11 10 12 штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија‎“‎‎
Во Скопје сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во делови од котлината повремено засилен ветер од југоисточен правец.

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close