fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Променливо облачно со локален слаб дожд

До крајот на работната седмица времето ќе биде претежно сончево и релативно топло.

Променливо облачно со локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.
Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „кр.паланка Kp. паланка cKonje времето утре 20.02.2024 рад тмин. тмакс. cKonje 1 14 тетово 0 11 маврово 2 6 охрид 3 10 битола 2 11 прилеп 3 11 кр.паланка 2 10 CB. николе 1 12 штип 2 13 берово 3 8 дкапија 3 струмица 3 евгелија 5 тетово св. николе маврово берово штип 14 12 14 д. Kanиja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

 

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: До крајот на работната седмица времето ќе биде претежно сончево и релативно топло. За време на викендот се очекуваат локални врнежи од дожд и ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден среда (21.02) четврток (22.02) време петок (23.02) сабота (24.02) ветер недела (25.02) мин.тем. (C) мак.тем. (°C) до 5 по 1 8 до 15 18 5 10 до 16 2 до 12 до 18 C00% по 9 11 дя 18 11 до 16“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close