fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Променливо облачно со сончеви периоди

Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 20 степени, а максималната од 24 до 35.

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи. Долж Повардарието ќе дува засилен ветер од северен правец, информира УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 20 степени, а максималната од 24 до 35.

Можно е да е слика од текст

Во Скопје времето ќе биде умерено облачно со засилен северен ветер.

Од утре до петок, од УХРМ соопштија дека следува период на стабилно време со јужен ветер и пораст на температурата.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close