fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сабота сончево и многу топло, попладне облачно со ветер

Од недела дожд

Сабота сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне на места ќе има зголемување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен, на места повремено засилен ветер од северен правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 06.08.2022 рад мин. тмакс. Ckonje 17 37 етово 16 36 маврово 14 27 охрид 17 33 битола 15 35 прилеп 17 34 кр.паланка 15 33 CB. николе 17 36 штип 18 37 берово 11 32 капија 19 39 струмица 16 37 гевгелија 20 39 св. николе маврово берово штип д. Kanиja охрид прилеп струмица битола гевг елија yB-8“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во недела ќе дува засилен североисточен ветер што ќе предизвика благо опаѓање на дневната температура. Од недела во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH HeAeлa (07.08) noHeAeлHиK (08.08) Bpeme BTopHиK (09.08) cpeAa (10.08) Bemep 4eTBpToK (11.08) 12 ወ 21 mиH.Tem, (C) maK.Tem. (°C) yB 11 Ao 20 30 Ao 37 12 Co Ao 21 29 Ao 37 12 Ao 22 8 29 Ao 38 10 A 20 8 28 Ao 37 7 8 27 Ao 35 8“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close