fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Секое населено место во Општина Новаци добива патна инфраструктура кон земјоделските површини

Работите се изведуваат согласно Програмата за полски патишта за 2021 година.

Во тек е тампонирање на полските патишта во општина Новаци, информираат од општината.
Од таму велат дека завршени  сеактивностите во 6 населени места , а работите се изведуваат согласно Програмата за полски патишта за 2021 година.
Секое населено место ќе добие квалитетна и пристапна патна инфраструктура кон земјоделските површини, велат од Општина Новаци.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close