fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Шапуриќ-Откупот и извозот на градинарските производи се интезивираат

Шапуриќ во посета на повеќе пунктови за откуп

Откупот и извозот на градинарските производи се интезивираат. Првиот човек на Државниот земјоделски инспекторат Зоран Шапуриќ објави дека бил во посета на повеќе пунктови за откуп, како и терминалот од каде се врши извозот на земјиделските производи, при што констатирал дека работите на терен се интензивираат.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close