fbpx
ВестиМакедонијаСоветиТоп вести

СИНПЕКС ДОО Битола – мопедот 🛵 Migliori Cammello 🐪, спој на квалитет, практичност, економичност и модерен дизајн.

Најголемото изненадување оваа сезона е мопедот 🛵 Migliori Cammello 🐪, спој на квалитет, практичност, економичност и модерен дизајн.

Освојува со својот интересен изглед 🕶, а се истакнува со неговата врвна управливост, удобност и универзалност. Изработен е од квалитетни иновативни и трајни материјали, со интегрирана, засилена рамка која гарантира голема носивост 🏋️‍♀️ и издржливост.

Има највисок клиренс ↕️ во класата, преден телескоски управувач, задни амортизери со пет степени на висина, хидраулична предна-диск кочница и задна-барабан ножна кочница. Располага со место за багажник 🧰🛍 и пракитечн централен простор за одлагање и чување на разни предмети. Варијантата XTR, најбогато опремената варијанта од овој мопед, ни доаѓа со фелни направени од лесен материјал, LED осветлување, дигитален дисплеј и многу други детали кои го дефинираат неговиот спортски изглед.

Покрај економичниот четири-тактен бензиски агрегат, негов главен адут е четири степениот, полу-автоматски менувач кој овозможува константен вртежен момент и доволна моќ 💪 да се совлада секој терен 🏔.

Избегнете ги градските гужви 🏙, заборавете на проблемите со паркирање 🅿️, заштедете на трошоците за гориво ⛽️ и пристигнете секаде навреме , со овој одличен мопед, кој ќе биде Ваш по дефинитивно НАЈОДЛИЧНА цена 👌!

Мотор: бензин 4Т
Моќ: 1,9kW
Зафатнина: 49,6ccm
Максимална брзина: 45km/h
Менувач: полу-автоматски со 4 степени
Тркала: 16″
Сопирачки: диск/барабан
Маса: 90kg
Носивост: 230kg
Гаранција: 12 месеци

➡️ПРОМО цена: 49.900 денари (810 EUR)

📶Можност за плаќање на рати!

👉 Инфо и нарачки:
☎️ 047/208-500, 075/222-310
💻 www.sinpeks-shop.mk

Побрзајте 🏃‍♂️ и започнете со летните уживанции 🏝!

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close