fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Следува период на стабилно и суво време со благ пораст на дневната температура

Дневни температури и до 28 степени.

Во четврток времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Можно е да е слика од map и текст кој вели „Kp. паланка CKonje времето утре 06.05 2021 рад тмин, тмакс. Ckonje 26 тетово 25 маврово 17 охрид 21 битола 25 прилеп 24 кр.паланка 23 св. николе 25 штип 26 берово 22 д.капија 28 струмица 27 евгелија 29 тетово св. николе 8 5 8 9 10 7 10 11 6 12 11 12 маврово берово штип охрид д. Kanuja прилеп струмица битола гевгелија“

Можно е да е слика од текст кој вели „ден петок (07.05) сабота (08.05) време недела (09.05) понеделник (10.05) ветер вторник (11.05) 7 до 13 мин.тем. (℃) мак.mем. (°C) 7 до 14 22до 22 30 6 до 13 20 до 28 7 до 14 22 до 28 8 до 14 24 до 30 25 до 31“

Следува период на стабилно и суво време со благ пораст на дневната температура. Во сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер, кој во деновите од викендот ќе предизвика намалување на температурата за неколку степени.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close