fbpx
ВестиТоп вести

Продолжува променливото време

Во последната недела од мај, ќе имаме пресврти со времето.

Не очекува променливо облачно време со сончеви периоди и со умерен, а во источните делови од земјава со засилен ветер од југоисточен правец, додека попладне силно невреме.

Утринските температури ќе се движат во интервал од 8 до 16 степени. Дневните температури ќе достигнат максимални 29 степени целзиусови.

Според управата за хидрометеорлошки работи и утре, вторник ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од југоисточен и јужен правец, а потоа невреме.

Цела недела ќе се задржи такво време.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close