fbpx
ВестиМакедонија

Следува врнежлив викенд, температури до 17 степени

Погледнете ја врменската прогноза за наредните денови

Времето денес умерено до значително облачно. Кон крајот на денот и во текот на ноќта почнувајќи од југозапад ќе има врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, во горниот тек на Повардарието северен, а во јужните делови источен и југоисточен ветер.

Можно е да е слика од map и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 16.04.2021 рад тмин. тмакс. Ckonje 1 15 тетово 1 13 маврово 4 8 охрид -1 11 битола -1 13 прилеп 1 13 кр.паланка 1 12 св. николе 1 15 штип 1 14 берово 3 11 д.капија 3 15 струмица 2 14 евгелија 4 17 св. николе маврово берово штип Ð. Kanиja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

Под влијание на влажна воздушна маса од денес кон крајот на денот следува период на пооблачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Најоблачно и најврнежливо ќе биде во сабота и во понеделник, кога на места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден сабота (17.04) недела (18.04) време понеделник (19.04) вторник (20.04) ветер среда (21.04) мин.тем. (C) мак.тем. °C) до 5 до 9 9 до 17 5 до 9 12 до 18 2до7 10 до 16 1 до 5 11 д 19 13 до 21“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close