fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево и многу топло

До среда ќе се задржи многу топло време.

Времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 22, а максималната ќе достигне од 34 до 40 степени. УВ=9

Во Скопје, сончево со мала облачност. Минималната температура ќе се спушти до 19, а максималната ќе достигне до 40 степени.

До среда ќе се задржи многу топло време. Во среда попладне и во четврток во текот на денот на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и услови за изолирана појава на град.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close