fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Сончево и релативно топло со умерена облачност

-1 Попова Шапка, 0 Скопје-Петровец, Крива Паланка, Лазарополе, Берово, 1 Битола, Охрид, 2 Маврови Анови, Крушево, 3 Скопје-Зајчев Рид, Струмица, Прилеп, Кавадарци, Претор, 4 Тетово, Дебар, 6 Демир Капија, Виница, Велес, 7 Дојран, Гевгелија, 9 Штип.

Денес ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец. За време на викендот и во понеделник ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Во сабота ќе дува умерен до засилен ветер претежно од југоисточен правец.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден сабота (24.02) недела (25.02) време понеделник (26.02) вторник (27.02) Bemep среда (28.02) мин.тем. (°C) мак.тем. (C) до 7 до 9 12 до 19 3 до 9 11 до 17 0 до 6 10 до 16 2 до 8 12 до 18 10 до 17“

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close