fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Сончево и топло, попладне дожд

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Денес попладне, особено во западните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и услови за изолирана појава на краткотрајно невреме.

 

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Попладне, претежно во западните делови ќе има локален пороен дожд и појава на ретки грмежи.
Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 27.05.2024 Град Тмин. Тмакс. Ckonje Тетово 13 27 12 25 8 16 Маврово Охрид Битола 10 Кр. Паланка Ckonje 12 21 24 Тетово ово 13 23 Прилеп Кр.Паланка CB. Николе Св. Николе 10 14 23 Маврово Штип 25 14 Берово 8 Штип 26 21 27 14 Берово Д.Капила Струмица евгелита 14 15 Д. Капиа Охрид Прилеп 27 28 Струмица Битола Гевгелита елига Гевг“

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close