fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево и топло време, но во вечерните часови со локална нестабилност и пороен дожд

Попладне и во вечерните часови ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, наместа повремено засилен ветер од северозападен правец. Попладне и во вечерните часови ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 26.06.2022 26.06 рад тмин. макс. Ckonje 17 33 тетово 16 32 маврово 12 25 охрид 15 29 битола 15 32 прилеп 16 30 кр.паланка 12 29 CB николе 16 31 штип 18 33 берово 12 28 д.капија 19 35 струмица 18 33 евгелиа 20 36 св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија YB-8 8 ув“

 

Во следните денови ќе преовладува сончево и топло време, но во попладневните и вечерните часови ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден понеделник (27.06) вторник (28.06) време среда (29.06) четврток (30.06) ветер петок (01.07) 11 до 19 мин.тем. (°C) мак.тем. °C) ув 12 до 21 променлив 28 до 37 12 до 20 променлив 29 до 38 12 до 21 8 13 до 21 29 до 37 8 8 30 до 37 8 30 до 37 8“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close