fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Сончево со мала до умерена облачност и температури до 20 степени

Од недела ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер и ќе има локални врнежи од дожд.

Сончево со мала до умерена облачност, кон крајот на денот во источните делови ќе има слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Во Скопје сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „паланка CKonje времето утре 23.02.2023 рад тмин. тмакс. Ckonje 1 16 тетово 2 17 маврово 1 11 охрид 3 14 битола 1 16 прилеп 3 15 кр.паланка 3 16 св. николе 0 16 штип 2 17 берово 2 14 дкапија 2 17 струмица 2 17 евгелија 4 20 тетово св. николе маврово берово штип ア д. Kanиja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

Од денес следува период на променливо облачно време со сончеви периоди. Од недела ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер и ќе има локални врнежи од дожд.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH neToK (24.02) ca6oTa (25.02) Bpeme HeAeлa (26.02) noHeAeлHиK (27.02) BeTep BTopHиK (28.02) ↑ mиH.Tem. (C) maK.Tem. (C) የቅቅY Ao 11 3 Ao ቅናራች ↑ 17 15 Ao 22 2 Ao F 13 Ao 18 H 10 Ao 16 9 Ao 15“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close