fbpx
ВестиМакедонијаТоп вести

Што договори денеска Хоџа со откупувачите, тутунарите чекаат јавно да соопшти

Иницијативниот одбор на тутунарите го повикува министерот да каже што договорил со откупувачите, и дали се прифатени нивните барања

Иницијативниот одбор на групата „Македонски тутунари“ јавно го повикува министерот за земјоделие Арјанит Хоџа да им соопшти што договорил денеска на средбата со откупувачите во Скопје.
-Ако договорил нешто што е во интерес на јавноста, тогаш редно е да го соопшти договореното. Ако пак се работи за средба  на која се договорила тактика како да продолжи невидениот грабеж, кој се спроведува врз најсиромашниот и најизмачениот слој на граѓани тогаш нека молчи, вели Васко Јосифовски од Иницијативниот одбор на „Македонски тутунари“ и повикува-Министре излезете тутунарите ве бараат.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close