fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Сточарот Тони Петковски-Паша од 18 молзни крави падна на 13 грла

Никој од државата до сега го нема прашано дали му е потребна помош, објави Трипуновски.

Цветан Трипуновски во посета на фармерот Тони Петковски-Паша од Велушина, Битола.
Со Тони се запознавме во 2020 тогаш неговата фарма броеше 18 грла, а сега наместо да оди напред и да го зголемува производството заради лошите политики на актуелната власт тој своето стадо сега го намалил на 13 грла молзни крави. Проблем се неисплатените субвенции, нема добиено помош од државата за да го модернизира своето производство, никој од државата до сега го нема прашано дали му е потребна помош, објави Трипуновски.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close