fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

‘Странските’ лубеници за Велигден само 329 денари по килограм

Да се освежите со лубеница од 7 килограми ќе ве чини околу 2400 денари!

Цената на лубениците од увоз достигна 329 денари за килограм по нашите маркети. Дали годинава ќе се исплати родот и нашите земјоделци?

 

Нема достапен опис

фото М.Ристов

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close