fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиТоп вести

СВР Битола-Пренасочување на сообраќајот од патот Битола – Прилеп од 10 до 14 часот

Важно за возачите!

Денеска во времето од 10.00-14.00 часот патот Битола – Прилеп поради поставување на камен темелник на коридор 10 Д сообраќајот на магистралниот пат А-3 ќе биде пренасочен по стариот пат кај клучка Лагово и клучка Тополлани . Се замолуваат возачите да ги почитуваат насоките кои ги даваат полициските службеници.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close