fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Тешка сообраќајка пред РЕК Битола – трактор се судри со камион што носи јаглен

На патот R1311 - Битола - Новаци, во село Новаци во моментов тешка сообраќајка

Камион што носи јаген се судрил со трактор на сообраќајницата која минува низ село Новаци, потврдуваа за Зелена берза, жители на селото, очевидци.

Од СВР Битола потврдуваат дека во сообраќајката има едно повредено лице.

Граѓани ни ги  испратија фотографиите со објаснување дека најверојатно тракторот во движење бил зафатен од камионот по што се превртил,  очекуваме подетални информации од СВР Битола.

А.Б

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close