fbpx
Агро бизнисВестиМакедонија

Тракторист тешко повреден додека работел во нива

Атар на општина Чашка, место викано „Крштевица“

На 13.04.2021 околу 07.45 часот пријавено е дека во атар на општина Чашка, на место викано „Крштевица“, М.О.(70) од Велес, додека извршувал земјоделски работи во нива со трактор, се превртел и се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош, информира МВР.

Увид на местото извршила екипа на СВР Велес.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close