fbpx
Агро бизнисВестиЛов и риболовТоп вести

Во Стрежевската акумулација е уловен сом од 13 килограми

Акумулација „Стрежево”-Битола

Во Стрежевската акумулација е уловен сом од 13 килограми.
-Акумулацијата „Стрежево” прераснува во атрактивна риболовна дестинација. Вчера риболовецот Стефан од Битола, улови сом од околу 13 килограми.
Му честитаме на успехот и го охрабруваме да продолжи да не радува со неговите риболовни достигнувања, пишуваат од ЈП „Стрежево“- Битола .
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close