fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Умерено облачно, со максимална температура до 35 степени

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17, а максималната ќе достигне од 26 до 35 степени.

Времето денеска во државава ќе биде малку до умерено облачно и нешто потопло, најави Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Во западните делови повремено значително облачно со краткотраен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец, особено изразен во западните делови.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17, а максималната ќе достигне од 26 до 35 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне 32 степена.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close