fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Во недела облачно со локални врнежи од дожд, на планините снег

Во среда ќе има преодно стабилизирање на времето, а температурите ќе бидат во пораст.

Времето во недела. Променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено во крајните западни и крајните источни делови. Ќе дува умерен, а наместа повремено засилен ветер од југозападен правец. На планините врнежите ќе бидат од снег.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 03.04 2022. рад тмин, тмакс. cKonje 2 15 тетово 3 13 маврово -2 2 охрид 4 8 битола 3 12 прилеп 2 11 кр.паланка 1 11 св. николе 2 13 штип 3 15 берово 0 9 д.капија 4 16 струмица 4 14 евгелија 5 18 ア св. николе × ア берово маврово 주 прилеп штип ア д. Kanuja струмица охрид битола гевгелија“

Времето во следните денови:променливо облачно и посвежо време со повремени локални врнежи од дожд, а на планините со локални врнежи од снег. Утре ќе дува умерен, на места засилен ветер од југозападен правец. Во среда ќе има преодно стабилизирање на времето, а температурите ќе бидат во пораст.

Можно е да е слика од ‎текст кој вели „‎ден понеделник (04.04) вторник (05.04) време среда (06.04) четврток (07.04) ветер петок (08.04) до 3 мин.тем. (℃) мак.тем. (C) до 5 9 до 16 до 6 12 по ፍoማ 18 15 до 22 ቅቅቅي до 8 14 до 21 14 до 22‎“‎

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close