fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Утрово измерени 15 степени во Велес, жештините фатија од април

Измерени температури во 08 часот и минимални температури. Најниска минимална температура во Берово 4°C, највисока во Велес 15°C.

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северен правец.
Во Скопје сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Времето утре 13.04.2024 Град Тмин. Ckonje Тетово Маврово Тмакс. 11 29 10 26 7 19 10 Kp. Паланка Охрид Битола Прилеп 24 Ckonje 10 26 Тетово 11 Кр.Паланка Св. Николе 25 9 24 CB. Николе Штип 10 Маврово 28 11 Берово Штип 3 27 24 10 Берово Д.Капита Струмица евгелина 28 9 Д. Kanuja хрид Прилеп 28 13 30 Струмица Битола Гевгелига“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: До почетокот на следната седмица ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Во вторник во текот на ноќта, а особено во среда под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса ќе има врнежи од дожд кои локално ќе бидат обилни во форма на невреме проследени со грмежи и силен ветер. Температурите од среда ќе бидат во опаѓање.

Можно е да е слика од текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close