fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Во сабота сончево и топло со мала локална облачност

Од понеделник дожд

Во сабота сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 26.03.2022 рад тмин. тмакс. Ckonje 1 21 тетово 0 20 маврово -2 12 охрид 0 15 битола 2 17 прилеп 0 17 кр.паланка 1 16 CB. николе 1 18 штип 1 20 берово -3 15 капија 0 21 струмица 0 20 евгелија 4 20 тетово св. николе маврово берово штип ア д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Во деновите од викендот ќе преовладува сончево и топло време. Потоа ќе има извесно зголемување на облачноста, а во понеделник ќе има локални врнежи дожд. Во текот на следната седмица ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден недела (27.03) понеделник (28.03) време вторник (29.03) среда (30.03) Bemep четврток (31.03) променлие 2 до 3 мин.тем. °C) мак.тем. (C) 2 до 8 16 до 23 2 до 7 13 до 19 1 до 7 16 до 21 3 до 9 16 до 22 15 до 21“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close