fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Уапсени дилери на дрога по демирхисарските села

Приведени В.И.(22)  од с.Белче, демирхисарско и Т.С.(40) од с.Единаковци

На 24.09.2023 на патот Битола – Демир Хисар, кај с.Црнобуки, полициски службеници од Полициската станица од општа надлежност Битола ги  лишиле од слобода В.И.(22)  од с.Белче, демирхисарско и Т.С.(40) од с.Единаковци, демирхисарско, затоа кај нив била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на настанот ќе следува соодветна пријава, соопшти СВР Битола .

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close