fbpx
Агро бизнисБез категоријаВестиМакедонијаТоп вести

Во тек е поднесувањето барања за субвенции за растително и сточарско производство

Рокот е до 30 јуни

Навремено ги информираме земјоделците за процесот на аплицирање за субвенции 2023. Во тек е поднесувањето барања за субвенции за растително и сточарско производство. Заеднички подготвивме нов модел на субвенционирање кој ќе биде побрз, поефикасен, и со поголема поддршка за значајните култури. Преку подрачните единици имате можност да се информирате, но и преку веб страната http://www.e-subvencii.iparda.gov.mk имате можност без чекање и дополнителни процедури успешно да аплицирате, објави министерот Николовски.
Рокот е до 30 јуни. Аплицирајте и остварете си го своето право на поддршка за зголемено домашно производство.
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close