fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Во Владата ќе биде потпишан договор за изградба на четири системи за наводнување

На настанот ќе се обрати премиерот Димитар Ковачевски.

Во Владата денеска ќе биде потпишан договор за избор на консултант за изградба на четири системи за наводнување.

Договорот ќе го потпишат министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски и претставник на консултантската компанија.

На настанот ќе се обрати премиерот Димитар Ковачевски.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close