fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Во вторник пороен дожд и грмежи

Во недела сончево со мала до умерена облачност

Продолжува периодот на претежно стабилно време со умерен, повремено засилен северен ветер, информира УХМР.

Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец, особено изразен долж Повардарието и во североисточните делови каде на места ќе засилува. УВ индексот ќе изнесува 8. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува и слаб до умерен ветер од северен правец.Според УХМР, во вторник во попладневните часови ќе има локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Температурата ќе биде во постепен благ пораст.

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close