fbpx
ВестиМакедонија

Врнежи од снег на неколку патни правци, сообраќајот без забрани

Врнежи од снег утринава има на Попова Шапка, Маврово, Стража и Пресека

Врнежи од снег утринава има на Попова Шапка, Маврово, Стража и Пресека, но, според информациите од јавното претпријатие „Македонија пат“, снегот не се задржува на коловозот.

На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по влажни коловози и засега без забрани. 

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close