fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

За викендот-Следува студено време со силен ветер од северозападен правец (над 70 км/час)

Во понеделник утрото ќе биде претежно ведро и многу студено, а ќе се задржи студено и преку денот до средината на следната седмица. Нови врнежи кои на пониските места ќе бидат од дожд се очекуваат во вторник и ќе завршуваат во среда.

Претпладне претежно во источните делови ќе провејува слаб снег, а во текот на денот ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието и во источните делови силен ветер од северозападен правец (над 70 км/час).
Во Скопје сончево и студено со мала дп умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец, особено изразен на повисоко и во источните делови од регионот.

 

Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje времето утре 26.11.2023 град тмин. тмакс. Ckonje -3 5 тетово -4 2 маврово -8 -3 охрид -2 3 битола -2 4 прилеп 4 3 кр.паланка -5 -1 св. николе 3 4 штип 3 5 берово -2 0 д.капија 3 6 струмица 3 6 гевгелија 4 7 тетово св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ: Утре наутро ќе биде студено, а уште од ноќта ќе дува повремено силен северен ветер (над 70 km/h) најизразен вдолж Повардарието и во источните делови. Претежно на североисток ќе има услови да провејува слаб снег. Во понеделник утрото ќе биде претежно ведро и многу студено, а ќе се задржи студено и преку денот до средината на следната седмица. Нови врнежи кои на пониските места ќе бидат од дожд се очекуваат во вторник и ќе завршуваат во среда.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден понеделник (27.11) вторник (28.11) време среда (29.11) четврток (30.11) ветер петок (01.12) пром 13 до мин.тем. (C) мак.тем. (°C) 7 -7до2 до -1 до до 3 2до7 8до0 2 до 8 до 1 до 8 до“

Тагови

Слични написи

Прочитајте исто така

Close
Back to top button
Close