fbpx
Вести

ЗК Пелагонија ја зголеми добивката

ZK Pelagonija

 

Минатата година, ЗК Пелегонија АД Битола ја зголеми оперативна добивка за 81,99% во однос на претходната година или зголемувањето е за 88,3 милиони денари, стои во консолидираниот извештај на компанијата објавен преку Македонската берза.

Вкупните оперативни приходи се 1,6 милијарди денари и истите бележат зголемување за 7,02% споредено со претходната година.


 

еМагазин

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close