fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Претпладне ќе биде сончево, попладне и во текот на ноќта нестабилно

На места ќе има појава на пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме.

Претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне и во текот на ноќта на места ќе има појава на пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка cKonje времето утре 19.09 2023. рад мин. тмакс. Ckonje 14 30 тетово 13 28 маврово 12 24 охрид 14 28 битола 13 29 прилеп 14 28 кр.паланка 13 28 св. николе 14 29 штип 15 30 берово 9 26 д.капија 15 31 струмица 15 30 евгелија 17 31 тетово св. николе аврово берово штип д. Kanиja охрид прилеп струмица битола гевгелија“
Во Скопје сончево со мала до умерена облачност, а кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Во текот на ноќта во делови од котлината ќе има услови за краткотраен пороен дожд.

 

Можно е да е слика од текст кој вели „ден! среда (20.09) четврток (21.09) време петок (22.09) сабота (23.09) ветер недела (24.09) 11 오e до 17 мин.тем. (C) мак.тем. (C) до 16 променлив до 32 10 до 16 25 до 31 11 до 17 26 12 до WVy 18 32 28 34 27 до 33“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close