ВестиТоп вести

За Божиќните празници ведро и студено

 

За време на Божикните празници времето ќе биде студено, но без врнежи. На Бадник ќе дува засилен северен ветер.

Утринските температури ќе бидат многу ниски и ќе се симнат до -10 степени, а дневните ќе се искачат максимум до шестиот степен.

Повремени врнежи од снег се очекуваат во недела кога ќе дува исто така засилен северен ветер.

Слични написи

Back to top button
Close