fbpx
ВестиТоп вести

Фотогалерија- Нем сведок дека некогаш имало живот

Зелена берза на терен во селата од Пелагонија. Затворени врати, урнати ѕидови, искршени прозорци и по некој знак дека некогаш во овие куќи имало живот. Фотографиите се од с.Лажец Битолско. Многу жители се иселиле  во прекуокенаските земји барајќи поубав живот.

 

 

П.Ј.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close