fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Исплатени се парите за градинарите, проверете сметки!

Средствата се од директните плаќања!

Градинари за Зелена берза потврдуваат дека средствата од субвенциите за градинарство, од директните плаќања веќе се на сметка на земјоделците. Се очекува и официјална потврда од Платежната агенција.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close