fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Аирлија денот на вредните земјоделци! Марјанчо со втора прихрана на посевите!

Марјанчо Цветкоски од прилепско Марул, годинава засеа 150 декари под пченица и 40 декари под јачмен.

Марјанчо Цветкоски од прилепско Марул, годинава засеа 150 декари под пченица и 40 декари под јачмен. Деновиве се врши втора прихрана на посевите.

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close