fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

АКТУЕЛНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Денес нашата земја ќе биде во жолта фаза за опасност од високи температури

Најниска минимална температура во Берово 14°C, највисока во 22°C. Најмногу воден талог во Тетово 53л/м2.

Денес нашата земја ќе биде во жолта фаза за опасност од високи температури.
Во попладневните часови наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град.
Можно е да е слика од мапа, радар, календар и текст
Можно е да е слика од нацрт и текст
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close