fbpx
Вести

Бостан Фест 2016 во с. Средно Егри

Петта година по ред се одржува традиционалната манифестација, единствена од овој тип во државата, „БОСТАН ФЕСТ“ во село Средно Егри, Битола.
bostan fest 2016 vo c sredno egri
Бостан Фест е во организација на здружението за културен и земјоделски развој „Егри“.
Оваа година ќе Ве забавуваат:
-Група Маестрал
-Марјан Коцев
-Татјана Стефановска
11951999_888869871194123_830588916155508237_n
За сите присутни ќе биде понудена голема културно-забавна програма и богата лотарија.
Сабота, 20 август со почеток од 15 часот и 30 минути.
ПОКАНЕТИ СЕ СИТЕ!
Тагови

Слични написи

Back to top button
Close