fbpx
Вести

Бразилското месо нема да се извезува во САД

 

Тоа го изјави американскиот министер за земјоделство Сони Перџ, кој се состана со бразилскиот колега Блаир Маџие.

САД нема да продолжат со увоз на говедско месо од Бразил, се додека не се реши проблемот со исправноста на храната.

Тоа го изјави американскиот министер за земјоделство Сони Перџ, кој се состана со бразилскиот колега Блаир Маџие, со кој разговарал за минатомесечната одлука на Вашигтон за целосна забрана на увоз на говедско од таа земја во американските пристаништа.


 

плусинфо.мк

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close