fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

Денес и во следните денови по одделни котлини ќе има појава на магла

Утрово -5 во Берово, -4 Битола, -3 Скопје-Петровец, Тетово, Струмица, -2 Прилеп, Штип, Куманово, Велес, Гевгелија, Демир Капија, -1 Скопје-Зајчев Рид, Крива Паланка, Дебар, Кавадарци, 0 Охрид, Претор, 2 Виница, 3 Дојран, Маврови Анови, 4 Крушево, 5 Попова Шапка.

 

Сончево, претежно тивко и релативно топло со мала локална облачност. По одделни котлини ќе има појава на магла, која во текот на денот ќе слабее.
Вo Скопје магливо и тивко.
Можно е да е слика од мапа и текст кој вели „Kp. паланка Ckonje тетово времето утре 29.12.2023 град тмин. тмакс. Ckonje -2 10 тетово 2 13 маврово 1 11 охрид 0 11 битола 3 13 прилеп 0 12 кр.паланка 1 14 св. николе -1 10 штип -1 9 берово 4 13 д.капија 2 9 струмица 2 13 евгелија 2 17 св. николе маврово берово штип д. Kanuja охрид прилеп струмица битола гевгелија“

 

ВРЕМЕТО ВО СЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ: До понеделник продолжува периодот на стабилно и релативно топло време. Во најголем дел од земјава ќе биде претежно сончево, освен во сабота кога облачноста ќе се зголеми. По котлините и понатаму ќе има појава на магла со променлив интензитет.

Можно е да е слика од текст кој вели „ден сабота (30.12) недела (31.12) време понеделник (01.01) вторник (02.01) Bemep среда (03.01) тивко тивко тивко до 2 мин.тем. °C) мак.тем. (C) до 7 до 14 до 9 до 15 2 10 5 9 до 16 -1 до 6 10 до 16 10 до 16“

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close