вестиМакедонијаТоп вести

Денеска ИПАРД инфо денови во Битола

(Oвој напис е објавен на: јануари 23, 2020)

Караванот ИПАРД инфо за мерка 3 на телото за управување со ИПАРД при Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, денеска ќе биде во Битола. Средбата со граѓаните, претпријатијата (микро, мали и средни) и  заинтересираните задруги, во Битола ќе се одржи во Салата за совет при општината на градот. Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство очекува голем одзив на индустриите, особено оние од мелничкиот сектор.

извор: Опсервер

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close