fbpx
Агро бизнисВестиМакедонијаТоп вести

Директор на „Алтернатива“ ќе го води АД „Водостопанство“

Локман Љимани, кадар од Алтернатива, во петокот е назначен за нов главен извршен директор на АД „Водостопснатво“, на местото на досегашниот раководител Васко Стефанов.

Локман Љимани, кадар од Алтернатива, во петокот е назначен за нов главен извршен директор на АД „Водостопснатво“, на местото на досегашниот раководител Васко Стефанов.

Љимани до пред две години ја извршуваше функцијата директор на Државниот градежен инспекторат.

Водостопанство од почетокот на пандемијата мака мачи да го консолидира своето работење.

Владата на крајот од минатата година доби 100 милиони денари помош од буџетот на Владата, а потоа со уште 93 милиони денари ја зголеми неговата главнина преку купување акции.https://faktor.mk/direktor-na-alternativa-kje-go-vodi-ad-vodostopanstvo

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close