fbpx
Агро бизнисБез категоријаВести

До петок во попладневните часови ќе има честа појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи

Денес и утре локално невреме

Претпладне сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме. УВ=8.
Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во делови од котлината ќе има пороен дожд, грмежи и засилен ветер.
Можно е да е слика од мапа и текст

 

Можно е да е слика од нацрт и текст

Тагови

Слични написи

Back to top button
Close