fbpx
ВестиМакедонијаТоп вести

Ексклузивнa вест : Се подготвуваат решенија за субвенции за тутунарите и сточарите

 

Се подготвуваат решенија за субвенции за тутунарите и сточарите

Се подготвуваат решенијата, наскоро ќе биде исплатата  на субвенциите  за јагнето и тутунот,  потврдија од Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство на прашањето на Зелена берза по бројните прашања  од наши земјоделци „Кога тутнопроизводителите и сточарите ќе ги добијат субвенциите за тутунот и јагнето?“.  Од МЗШВ испратија позитивна порака.

Се пдготвуваат решенија, потврдија од кабинетот на Министерот за земјоделство  Трајан Димковски.

Зелена берза

Слични написи

Back to top button
Close